Čekali jsme, že akce Poslední trénink před Dakarem 2020 v Sedlčanské kotlině bude fajn. Ale sobotní realita předčila všechny naše představy. Parkoviště na přilehlé louce bylo obsazené do posledního místečka, plná byla tribuna i valy kolem sedlčanské trati. Vypadá to, že se nás sešla téměř tisícovka. Tolik pozitivních a přejících lidí, kteří navíc mají super smysl pro humor. A věří nám. Je radost, být v takové společnosti. Vážíme si toho, nebereme to jako samozřejmost. Dokázali jste nás nabít energií, kterou se chystáme v lednu použít! Pojďme si připomenout, co všechno se v sobotu v Sedlčanech dělo.

   

Chytej Big Shock Racing Pokémony

Připravili jsme si pro vás hru a potěšilo, že jste se do ní vrhli po hlavě. Hlavně děti byly skvělí stopaři. O co šlo? Fanoušci měli za úkol v areálu výstaviště vyhledat členy týmu Big Shock Racing, kteří v lednu vyrazí na Dakar do Saúdské Arábie. A od každého získat podepsanou čumkartu. Kdo zvládl nasbírat všechny fotky a měl trochu štěstí, svezl se odpoledne s Martinem v Karlovi. 

    

Karel v plné polní

Trať Sedlčanské kotliny byla pěkně blátivá, takže nebylo možné skákat úplně naplno. Současně Dakar je za dveřmi a Martin má rozum, takže zdaleka nejel na plný výkon. Ale i přesto bylo během odpoledních jízd na co koukat. Karel několikrát proletěl trať plnou hupů, skoků a zatáček. A kdo na vlastní oči sledoval jeho jízdu, musí uznat, že jestli to klukům v saúdskoarabských dunách půjde stejně dobře, jako v sedlčanském bahně, není se čeho bát. Výherci soutěže a novináři, kteří si s námi užili jízdy přímo v kabině, měli ještě o zážitek navíc. Martin zároveň představil projekt „Respect Road – na silnici nezávodím“ a předal pár rad, které můžou za volantem pomoci k bezpečnější jízdě na silnici.   

    

Kdo bude mít na Dakaru nejkrásnější zadek? Karel!

Po sobotě je jasné, že takovým pozadím, jako má náš Karel, žádný jiný dakarský speciál nemůže oslnit. Všechny vzkazy, které jste Martinovu závodnímu speciálu napsali na zadní díl kapoty, si poveze na Dakar. Vaše ručně psaná poselství s námi budou v dobrém i zlém. A navíc jste se postarali o zajímavé čtení všem posádkám, které bude Karel nechávat za sebou.

Shop jste vzali útokem

Dlouhá fronta, vinoucí se za naším shopem, dávala tušit, že nová týmová výbava, kterou jsme pro vás připravili na Dakar 2020, má úspěch. Krásně se koukalo na dav ladící do žluto-černa. Jak si diváci postupně oblékali naše kulichy. Rychle mizely i ponožky a spousta z vás odcházela se samolepkami, které prozrazují, že jste posedlí Dakarem. Moc děkujeme za podporu! A také ušetřenou práci, protože večer už skoro nebylo co balit. V našem shopu ani ve stanu Big Shocku, kam jste se celý den chodili zahřát a nabrat energii. 

    

Najdete se na společné fotce?

Na závěr vzniklo krásné společné foto. A zase jsme se snažili, aby i při společném focení byla zábava. Sami vidíte, že je nás čím dál víc a rosteme do krásy. Současně tipujeme, že jsme během Posledního tréninku zdolali rekord v počtu nafocených selfíček. Fotili jste se s Martinem, Františkem, Karlem i Frantou. Snad i díky fotkám, budete mít na náš společný poslední trénink pěknou vzpomínku.      

A příští příležitost znovu se potkat bude v lednu a únoru na Posedlých Dakarem. Těšíme se, že se s většinou z vás na našich talkshow v Praze, Brně, Liberci, Sedlčanech, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Zlíně, Ostravě, Plzni nebo Bratislavě znovu uvidíme. Určitě bude o čem vyprávět.