Už nás trochu znáte… Víte, že Marťas rád vypráví, Františkovi to sluší na všech fotkách, Brabčák má rád letadýlka a Baly vyfotí cokoliv se v jeho blízkosti pohne. Ale na některé členy týmu tolik vidět není. Přitom jsou na Dakaru naprosto nepostradatelní a odvádějí skvělou práci. Navíc je s nimi radost sdílet bivak, člověk se s nimi nemá šanci nudit a dost se nasměje. Proto jsme se rozhodli představit vám jednotlivé členy naší dakarské party a o každém prozradit pár zajímavých informací. Jaké mají přezdívky? Co mají na starosti? Na co se na Dakaru nejvíc těší? Pojďte poznat naše Big Shock Racing chlapíky do nepohody.

DÍL 1.      

Jméno: Roman Černý

Přezdívka: Roman

Funkce: Motorář. Starám se o vše kolem motoru. Když kluci přijedou, musím sklopit kabinu, prohlédnout kompletně celý motor, zkontrolovat náplně, řemeny, komponenty, úniky kapaliny. Hlídám i vzduchové filtry. Prostě všechno, co vede k motoru nebo z motoru, mám na starosti já.

Roman má své stálé zaměstnání a k němu ještě jezdí s týmem na závody a pomáhá v dílně.  To nejlepší, co ho v životě potkalo, je dcera Karolína, která je výbornou plavkyní.

Jak dlouho jsi v týmu: 3 roky

Věk: 51 let

Stav: Zase svobodný

Koníčky: Chalupář ve víkendovém odpočinkovém módu. Ale letos jsem na chatě ještě nebyl. Chybí čas. A sportovec, jezdím na kole, 10leté Meridě

Poznávací znamení: Přísný, urostlý, vysportovaný Moravák   

Nejvíc se těším na: Těším se, že budu zase s vámi. Protože jste skvělá parta chlapů. A chtěl bych ještě zažít vyšší stupeň radosti z umístění. Zpětně pak stejně vždycky vzpomínáš jen na krásný dny, ty přebijí všechno, co na Dakaru není úplně příjemné.  

Na co se netěším: Netěším se na průsery. Maličkosti, které se třeba nepovedou a pak nám vrtají v hlavě.

•••

 

Jméno: David Švanda

Přezdívka: Sranda

Funkce: Mechanik posádky kamionu. Mám na starosti všechno, co se v závodě rozbije. A v dílně? Třeba celý Karel je v mojí elektronice, podle návrhu od Čédi. 

Jak dlouho jsi v týmu: Nastoupil jsem v září 2018

Věk: 30 let

Stav: Dobrý. Ženatý. Nejhezčí malá dcerka.

Koníčky: Tento náš cirkus a fotbal. A hudba. PS: David se svojí kapelou dokonce vydal CD.

Poznávací znamení: Úsměv a brejle 

Na co se nejvíc těším: Na celý závod. Až se budeme kochat krajinou. Na lidi. Na nové zážitky. Dakar je pro mě pořád ještě velká neznámá. 

Na co se netěšíš: Na závadu, se kterou bych si nevěděl rady. 

•••

 

Jméno: Franta Junek

Přezdívka: Fanda Trubka, protože dělám pořád nějaké trubičky, ohýbám, svářím…

Funkce: Dělám všechno z mechaničiny kromě elektroniky, motoru. Mám papíry na řízení všeho. Řidič bydlíku. Takže na Dakaru chodím trochu dřív spát, mám hájení.  

Věk: Ročník 1964. Nejstarší, ale hlavou stále mladý, takže do týmu dobře zapadnu.

Jak dlouho jsi v týmu: Od jara 2018 

Stav: Šťastně rozvedený, 2 děti, na které nedám dopustit. Syn, čerstvě ženatý (30 let), dcera (27 let). Z dětí mám velkou radost, na rozdíl od tatínka mají rozum. Tatínek ho ještě nedostal a děti doufají, že už ani nedostane. 

Koníčky: Motorismus. A přiznám se, i když bych to tady před Martinem neměl říkat, že srdcová záležitost je autokros, kde jsem dělal 8 let mechanika.

Poznávací znamení: Nechová se úměrně svému věku. Nejopálenější člen týmu, pořád se směje a má rád pivo.

Nejvíc se těším na: Na fyzické a psychické vyčerpání, které člověka vždycky posune dál. Těším se, až si zase sáhneme na dno sil a budeme si říkat už nikdy víc. A pak nám rychle otrne.

Netěším se: V Saudské Arábii bude chybět pivo.

•••

 

František Tomášek

Přezdívka: Ferry

Funkce: Stmelovač týmu, navigátor, nosič dobré nálady a dodavatel šťávy

Jak dlouho jsi v týmu: Čeká mě 5. Dakar s BSR

Věk: 37

Stav: Ženatý, 1 potomek

Koníčky: Práce, rodina a tahle parta super týpků

Poznávací znamení: Bílý tesák

Nejvíc se na Dakaru těším: Že budu zase s touhle bandou, že dojedeme na dobrém místě, na které jsme připravení a celý tým na něm maká už několik let. Věřím, že s novým autem to posuneme zase o kus dál, když nám to loni o kousek uteklo. A těším se, že zas bude challenge, že bude klid od práce, na novou zem. Těším se až tam budeme.

Co na Dakaru nemáš rád: Zklamání, ale to nebude. Stačí trochu štěstíčka. A taky, že budu mimo domov, bez rodiny.