Dakar 2020 se nezadržitelně blíží. Zatímco se posádka kamionu týmu Big Shock Racing ve složení Martin Macík, František Tomášek a David Švanda připravuje na start v sedmidenní Rallye du Maroc, nejzásadnější prověrce před dalším ročníkem dakarského závodu, v České republice startuje dakarské šílenství.

Právě byla vyhlášena místa a spuštěn předprodej omezeného počtu vstupenek na setkání projektu Posedlí Dakarem, které vám opět přinese možnost potkat se s našimi závodníky bezprostředně po jejich návratu z Dakaru 2020 v Saudské Arábii. Jan Brabec už má pro vás prý připraveno hned několik poutavých historek. Jsou spojeny zejména s nepříjemným pádem a zraněním během tuniských testů, kvůli čemuž musel aktuální dakarskou přípravu začít od píky.  

Honza se proto rozhodl pro nečekaný krok, kterým překvapil všechny, kteří znají jeho kaskadérskou náturu. Vynechá marocký závod, aby mohl dokončit rehabilitaci a neohrozil tak svůj start na příštím Dakaru. „Rozhodl jsem se vypustit Maroko. Nechci to pokoušet. Mám plnou nohu šroubů, takže rozumnější teď bude dál tu řádit s fyzioterapeuty a trenérem, poctivě se připravit na Dakar,“ vzkazuje Honza.

Po Rallye du Maroc Karel s Anežkou vyrazí do Saudské Arábie!

Než se ale rozjede lednový Dakar, tým Big Shock Racing absolvuje od 3. do 9. října nejnáročnější část přípravy, týdenní Rallye du Maroc. Zde budou mít mechanici poslední možnost ladit Macíkův nový kamion Iveco, kterému nikdo neřekne jinak než Karel. „Změkčilo se řízení a řazení, aby byla jízda pohodlnější. Přeorganizovali jsme také kompletní uspořádání doprovodného servisního vozu. Teď už si budeme hrát jen s nastavením,“ říká šéf týmu Martin Macík starší.

Závod je důležitý také pro navigátora Františka Tomáška, protože je systém navigace zcela totožný s dakarským. Po návratu z Maroka už přijdou na řadu poslední úpravy před prosincovým odesláním Macíkova kamionu, motorky Jana Brabce, pojmenované po babičce Anežka, bydlíku a dalších doprovodných vozů do Saudské Arábie. Na konci prosince tým Big Shock Racing odletí do města Džidda, kde 5. ledna 2020 odstartuje Dakarská horečka, která s vámi nabyde úplně jiných rozměrů!

Abyste byli v obraze, založil pro vás Big Shock Racing tým Facebookovou skupinu a Instagramovou stránku Posedlí Dakarem, kde budete moci sledovat nové informace, diskutovat a držet palce všem českým závodníkům na Dakaru.